Size verilen mail adreslerine webmail üzerinden (Browserden), ya da Microsoft Outlook vasıtasıyla ulaşabilir, mail alıp gönderebilirsiniz. Web mail için mail.siteadresiniz adresine giderek ilgili giriş kutusuna mail adresininizi ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra anasayfada çeşitli bilgileri, kaç okunmamış mailiniz olduğu ve ne kadar kotanız kaldığını görebilirsiniz.

Menüden Posta'yı seçerseniz mail kutunuza ulaşabilirsiniz. Yine buradan Yeni Mesaj butonu vasıtası ile mail gönderebilirsiniz.

Kişiler butonunda mail listesi oluşturabilirsiniz. Böylece mail atarken kayıtlı mail adresini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ya da grup oluşturarak ve bu gruba mail ilave ederek toplu mail gönderebilirsiniz. Tabi biliyorsunuz ki toplu mail ancak bir saat içinde 50'den fazla kullanıcıya gönderilemiyor.

Mail ayarlarınızı Microsoft Outlook programında da yaparak takibinizi gerçekleştirebililirsiniz. Resimler yeni versiyonu göstermektedir. 2007 versiyonu için Araçlar menüsünden Hesap Ayarları bölümüne gitmelisiniz. Hesap ayarlarında e-posta sekmesinden yeniyi tıklayarak hesabı kurabilirsiniz.

2007 versiyonunda Microsoft Exchange, POP3, IMAP veya HTTP seçeneğini seçerek İleriyi tıklayın. Diğer pencerede, Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır yazısının başındaki kutucuğu işaretleyerek İleriyi tıklayın.

2007 versiyonunda sonraki pencerede Internet E-posta (E-posta iletisi göndermek ve almak için POP, IMAP veya HTTP sunucunuza bağlanın.) seçeneğini seçin. Daha sonraki pencere ve ayarlar benzerdir. Diğer ayarlar butonundaki ayarları da yaptıktan sonra penceredeki Hesap Ayarlarını Sına butonuna tıklayarak ayarların doğru olup olmadığını, hata verip vermediğini kontrol edebilirsiniz. Burada hem gelen posta hem de giden posta olmak üzere iki ayar bilgileri sınanmaktadır.